Tapu ve Kadastro Teşkilatının 170. Kuruluş yıldönümü kapsamında İlçemiz Tapu Müdürü Mustafa SARIBIYIK ve Tapu Müdürlüğü personeli İlçemiz Kaymakamı Sn. Salih YÜCE’yi makamında ziyaret ederek Tapu Müdürlüğü çalışmaları hakkında bilgi verdiler.
 
 
Ziyarette bir değerlendirme yapan Tapu Müdürü Mustafa SARIBIYIK Tapu ve Kadastro Teşkilatının 1847 yılında kurulmuş ve köklü bir kurum olarak mülkiyet hakları konusunda hizmet verdiklerini söyledi.

Kaymakam YÜCE ise şunları söyledi, “Tapu ve Kadastro Teşkilatının kuruluşunun 170. yıldönümünü kutluyorum. Tapu ve Kadastro Teşkilatı Osmanlı’dan devraldığımız çok hayati bir kurumdur.
 
Bugün vatandaşlarımız tapu hizmetlerinden çok kaliteli bir şekilde faydalanmaktadır. İkinci husus ise benim Şile’de görev yaptığım süre içerisinde Tapu ve Kadastro ile bağlı kurumlardan herhangi bir şikâyet almamam ve olumsuzluk yaşamamamdır. Bunda başta Tapu Müdüründen en aşağıdaki çalışana kadar herkesin emeği bulunmaktadır, hepsine teşekkür ediyor ve daha nice 170 yıl daha bu millete hizmet etmenizi diliyorum”.