İlçemiz kaçak yapıların durumu ve İmar Barışı hakkında bilgilendirme yapmak üzere Şile Halk Eğitimi Merkezi toplantı salonunda İlçemiz Kaymakamı Sn.İbrahim Süha KARABORAN başkanlığında Belediye başkan yardımcısı, ilgili daire amirleri ve mahalle muhtarlarının katılımı ile toplantı yapıldı.
İlçemiz Belediye Başkanlığı İmar Müdürlüğü tarafından İmar Barışı ile ilgili sunum yapılarak ilçemiz sınırları içerisinde yapılan kaçak yapılar mahalle mahalle belirtilerek 01/01/2018 tarihinden itibaren kaçak yapı tespitinin yapıldığını ve bunlar hakkında yasal işlemlerin başlatıldığını, kaçak yapılaşma ile ilgili gerekli mücadelelerin sürdüğünü belirtti.
İlçemiz Kaymakamı Sn.KARABORAN İmar müdürlüğünün bilgilendirmesinden de anlaşılacağı gibi ilçemizde kaçak yapılaşmanın çok yüksek olduğunu tüm muhtarlarımızın hassasiyetle konunun üzerine giderek kaçak yapıların bildirmesi gerektiğini, Muhtarlarımızın kamu görevlisi olduğunu belirterek. Muhtar devletin gözü kulağıdır. Kaçak yapılaşma, Asayiş ve güvenlik açısından şüpheli bir kişi, olay görüp duyarsanız hemen Kaymakamlığa ve kolluk kuvveti yetkililerine bilgi vermelisiniz dedi. 
Toplantıda İlçe Sosyal Hizmetler Toplum Merkezi müdürlüğünce saha çalışmaları hakkında Muhtarlara  bilgi verilerek, mahallelere gelen personele yardımcı olunması istendi.
Tapu Müdürlüğünce Muhtarlarca hazırlanan ilmühaberlerle ilgili bilgiler verildi.
Sn.Kaymakamımız KARABORAN başkanlığında yapılan muhtarlar toplantısında;
İlgili daire amirleri kurumları tarafından yapılan çalışma ve hizmetlerle ilgili muhtarlarımızı bilgilendirerek, muhtarlarımızın talep ve sorunları değerlendirildi. Toplantıda muhtarlar ihtiyaç ve sorunlarını dile getirdi. Bu sorunlar için çözüm yolları hakkında kurum yöneticileriyle karşılıklı olarak istişare yapılarak toplantı sonlandırıldı.