18 yas alti engelli raporlarinin alinabilmesi icin, kamu hastaneleri tarafindan Umraniye EAH, Goztepe EAH ve Zeynep Kamil EAH'inde Sile ilcesi icin bir kota taninmis olup randevular artik daha kisa surede alinacaktir. Lojistik destek ise Sile Belediyesi,Şile İlçe Sağlık Müdürlüğü  ve Şile Halk Eğitim Merkezince yapilacaktir.
Ayrica Halk Egitim Merkezi tarafindan yatalak hastalarimiza kisisel bakim ( Sac ve tirnak kesimi) hizmeti verilmesi ongorulmektedir.Bu surecte Kaymakamlığımıza bağlı tum kurumlar destek verecektir.
İlçe Kaymakamımız Syn İbrahim Süha KARABORAN başkanlığında Şile Belediyesi, Şile İlçe Sağlık Müdürlüğü,Şile Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'nün de katılımıyla yapılan toplantıda  alınan karalar gereği başlatmış olduğumuz , dezavantajlı gruplara yönelik hizmetlerimiz kapsamında , evden çıkamayacak durumda olan vatandaşlarımıza kuaförlük hizmeti sunuldu.İhtiyacı olan vatandaşlarımız 0216 704 19 36,0216 711 5240 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirler.
Ayrıca  18 yaş altı engelli raporlarının (ilk rapor,itiraz, yenileme) randevularını da almakta olup, belediyemizin lojistik desteği ile evlerinden alınıp Halk Eğitim Merkezimizce de yollukları hazırlanarak ilgili hastaneye götürülmektedir.
Bu hizmetimiz Şile'nin 62 mahallesine de mevcuttur.