Kaymakamlık Makamında başlayan tören İlçemiz Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Şile Stadında devam etti, kutlama törenine Kaymakamımız Sayın İlkim Buğlem MARUN, Garnizon Komutanı, Belediye Başkanı, Kamu Kurum Amirleri,  STK Başkanları, Muhtarlar, Okul Müdürleri, Öğretmen ve Öğrenciler ile vatandaşlar katıldı. 
                Kutlama programında Atatürk anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeynep KAMBUR tarafından çelenk bırakılarak Saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı'nın ardından tören alanına geçildi.
Kaymakam İlkim Buğlem MARUN, Garnizon Komutanı  ve Belediye Başkanı tören alanında bulunan öğrencileri, vatandaşları ve protokolü selamlayarak bayramlarını kutladı. 
                Kutlama programı Milli Eğitim Müdürü Zeynep KAMBUR, ve Kaymakam  İlkim Buğlem MARUN tarafından günün anlam ve önemini belirtir konuşmaların ardından öğrenciler tarafından hazırlanan çeşitli şiir, gösteri ve oyunlarla devam etti. 
                Programın sonunda Kaymakamımız İlkim Buğlem MARUN çeşitli dallarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin takdim etti. program okulların tören alanında geçiş programıyla son buldu.